شایعه: وجود فایل جاسوسی در پیام های تلگرام

مدتیست در تلگرام پیام هایی در گروه های مختلف گذاشته می شود با این مضمون که اگر آن را به گروه دیگر بفرستید ظاهر پیام تغییر خواهد کرد اما به تازگی یک فایل صوتی در گروه های تلگرام منتشر شده مبنی بر اینکه این پیام ها ویروسی هست!

ابتدا از شما دعوت می کنیم به این فایل صوتی گوش دهید:

در این فایل صوتی گفته شده این گونه پیام ها حاوی ویروس هستند و اگر آنها را کپی کنین دستگاه شما را ویروسی کرده و جاسوسی میکنند!

آیا چنین چیزی ممکن است؟ خیر

با کپی کردن متن مربوطه فقط یک text در کلیپبورد شما ذخیر میشه و به هیچ عنوان نمیتونه گوشی شما رو ویروسی کنه

درضمن گویند در این فایل صوتی هیچ مدرکی برای این کار ارائه نداده و حرف بدون مدرک نمیتونه سند باشه ( چنانچه مدرکی در این زمینه دارید از اینجا با ما در میان بگذارید )

پس با خیال راحت در این برنامه فعالیت کنید.

سوال متداول: پس چطور با فرستادن این پیام ها به گروه های دیگه ظاهر پیام تغییر می کنید؟

پاسخ: دقت کنید هنگام ارسال یک پیام در یک گروه ، آواتار (عکس پروفایل) شما کنار پیامتون نشون داده نمیشه که باعث میشه پیام شما جای بیشتری داشته باشه اما وقتی پیام شخص دیگری رو در گروه می بینید چون کنار پیام آواتار فرستنده نشون داده میشه پیام مربوطه جای کمتری داره!

برای مثال در عکس زیر پیامی که شما ارسال کردید دارای ۱۴ ماه در خط اول هست در حالی که پیام مربوط به شخص دیگر که آواتارش نشان داده شده دارای ۱۲ ماه در هر خط می باشد.

این اختلاف باعث به وجود آمدن این تفاوت می شود.


تاریخ ارسال
۱۸ / ۰۴ / ۱۳۹۴
دسته
اخبار, تلگرام
نویسنده
آرمان
درباره نویسنده

آرمان فراست هستم ، دانشجوی پزشکی و مدیر سایت های کلک آموز ، بات ساز و کلیک گیر | کانال شخصی من در تلگرام https://telegram.me/aquzben

دیدگاه ها
  1. علی گفت:

    سلام امروز کلا تلگرامم خراب شده وقتی که کسی شمارشو ندارم پیام میده میخوام جواب بدم فرستاده نمیشه ولی به کسایی که شمارشونو دارم میتونم پیام بفرستم مشکل از کجاست ؟

دیدگاه شما

نام

ایمیل ( ضروری )

سایت( اختیاری )

قوانین بخش نظرات:
1- به علت تعداد بالای کامنت ها ، از پاسخ به سوالاتی که جوابشان در متن پست موجود هست معذوریم.
2- لطفا قبل از ارسال نظر ، نظرات قبلی و پاسخ هایشان را مطالعه کنید.