راهنمای موبه‌مو در خرید iPhone -قسمت اول (اصل یا فیک؟)

در این سری مطالب به شما برای خرید iPhone راهنمایی خواهم داد. این قسمت به اصالت کالا مربوط است. در این قسمت به شما آموزش تشخیص کالای فیک از اصل را آموزش میدهیم.

با کلک آموز برای یادگیری بیشتر همراه باشید

تشخیص iPhone اصل از طرح

این مرحله چندان سخت نیست . iPhone های طرح دارای قیمت بسیار پایین (حدود ۳۰۰۰۰۰ تومان ) هستند.. سیستم عامل iPhone‌ها iOS نام دارد . اما سیستم عامل گوشی های تقلبی عمدتا Android است. این موضوع را از بخش تنظیمات دستگاه و در گزینه‌ی (About Phone (Device میتوان دریافت.در ضمن iPhone های تقلبی دارای سخت‌افزار و جنس نامطلوبی هستند که با کمی دقت مشخص میشود. برای مثال دوربین تلفن های تقلبی و iPhone دارای تفاوت بسیاری است.

iPhone camera compare اصل

iPhone cam اصل

بررسی دوربین iPhone

iPhone design compare اصل

iPhone des اصل

ظاهر بیرونی iPhone

از دیگر تفاوت های iPhone اصل با تقلبی در سوکت شارژر است. دستگاه های تقلبی دارای پورت mini USB (مینی یو‌اس‌بی ) برای شارژ هستند ( که در گوشی های Android مورد استفاده است ). اما iPhone برای شارژ از پورت Lightning (لایتنینگ) استفاده می‌کند که باهم تفاوت بسیاری دارند و در ضمن شارژر لایتنینگ در انحصار شرکت اپل می‌باشد.

lightning and mini usb ports اصل

iPhone charger اصل

در نهایت به شما توصیه میکنم که از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا کالا دارای مهلت تست باشد و دارای گارانتی ( خود اپل در ایران گارانتی ندارد اما برخی شرکت‌ها محصولات اصلی اپل را گارانتی میکنند). حتما به جنس و نوع بسته بندی و ظاهر کالا توجه بسیار کنید چون کالای تقلبی دارای کیفیت بسته بندی و ساخت بسیار پایینی است. سعی کنید همیشه به اصالت و کاربری درست دستگاه توجه کنید. قبل از خرید به کیفیت لوازم جانبی iPhone توجه کنید همیشه کالای تقلبی دارای جنسی نامطلوب و گاها معیوب است مثلا در شارژر iPhone اگر جنس تقلبی باشد ، فلزی که مورد استفاده قرار گرفته بسیار بد شکل و کاملا قابل تشخیص است.


تاریخ ارسال
۰۹ / ۰۵ / ۱۳۹۶
دسته
Apple - iOS
نویسنده
خانبابایی محمد مهدی
درباره نویسنده

همیشه موفقیت ، دقیقا چند ثانیه بعد از ناامیدی ست . فقط باید تلاش کرد

دیدگاه ها
دیدگاه شما

نام

ایمیل ( ضروری )

سایت( اختیاری )

قوانین بخش نظرات:
1- به علت تعداد بالای کامنت ها ، از پاسخ به سوالاتی که جوابشان در متن پست موجود هست معذوریم.
2- لطفا قبل از ارسال نظر ، نظرات قبلی و پاسخ هایشان را مطالعه کنید.